Nejen básně napsané ve chvílích velké radosti i velké bolesti

Den třicátý čtvrtý, 8.9.2018 (sobota)

8. 9. 2018 19:21

Santiago de Compostela-Vilaserío

35,1 km

Ráno se nám nějak protahuje, nejprve pozdním vstáváním, pak snídaní a loučením s Kubou. Nakonec okolo osmé opouštíme seminář ve kterém jsme spali a vydáváme se napříč městem. Čeká nás poslední projití branou Ztracených poutníků a okolo katedrály a pak už procházíme obyčejnými řadovými domky. Značení tu není, tak se orientujeme podle mapy v credencialu. V parku Svatého Lorenze nacházíme první směrovkové kameny a šipky, s hodnotou 89,9 km. Vydáváme se podle nich mimo město.

Cesta vede typicky galicijskou krajinou-zelený porost, občas vřes nebo jakási žlutá ostnatá kytka a husté eukalyptové lesy občas prostřídané malými pokroucenými duby.

Tím, že celá cesta je stejná, není úplně co psát... Kolem půl jedné děláme zastávku v Negreiře, kde obědváme a kupujeme veškeré potraviny na neděli. Poté pokračujeme dalších devět kilometrů stejnou krajinou. Poslední tři kilometry volíme alternativní trasu, abychom nemuseli po rozpáleném asfaltu. Vede plání, která vypadá jako step, na obzoru jen pár borovic, jinak pole a prach. 

Když máme zhruba šest kilometrů do cíle, voláme si s Marťou, která je před námi. Albergue do kterého míříme je zavřený, Marťa pokračuje do další vesnice. Protože ani jeden z nás už dalších osm kikonetrů nezvládne, přemýšlíme nad možnostmi a bereme si na pomoc i google. Ten praví, ať zazvoníme na správce ve vedlejším domě s modrou fasádou. 

V šest hodin přicházíme k albergue. Je zamčeno a tak jdeme vedle ke správcovu domu a ptáme se co a jak. Albergue je zavřený, protože není voda. Už tři týdny nepršelo... Vracíme se proto do centra městečka a ubytováváme v privátním a o něco dražším albergue. Ale hlavně že se můžeme osprchovat, navečeřet a vyspat na měkkém! 

Tak zase zítra! Zbývá nám padesát jedna kilometrů.. 

Fotky bohužel nebudou, není wifi.. :-( 

A ještě jedna důležitá věc: Dnes se vdávaly dvě moje dobré kamarádky, tak jsem na ně celý den myslela. Novomanželé Langáškovi a novomanželé Šmerdovi, GRATULUJU!!!

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio